STARTUP YATIRIMCISI EĞİTİM SEMİNERLERİ PROGRAMI

Ülkemizde hızla gelişen girişim ekosisteminin ve erken aşama girişim yatırımcılığının tanıtılması, yatırımcıların ve potansiyel yatırımcıların yatırım öncesi ve yatırım sonrası tüm süreçler ile ilgili bilgilendirilmesi ve ülkemizde startup yatırımcısı sayısının artırılması amacıyla Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Invexen ve Startups.watch iş birliği ile Startup Yatırımcısı Eğitim Seminerleri Programı düzenlenmiştir.

İş insanlarının çeşitli yatırım araçları ile startuplara nasıl yatırım yapabileceği konusunda farkındalık oluşması ve potansiyel yatırımcıların yatırım ekosistemine adım atmasının kolaylaştırılmasının hedeflendiği 8 farklı modülden oluşan program, ayda 2 kere farklı konular hakkında çevrimiçi seminerler şeklinde gerçekleştirilmektedir. Her bir modülde ilgili haftanın konusu ile ilgili yetkin uzmanlar tarafından vaka incelemesi ve uygulama ağırlıklı bilgilendirme yapılacak, ardından konu özelinde deneyimli yatırımcıların tecrübe paylaşımları ve interaktif soru cevap bölümü yer almıştır.

Modül konuları aşağıda sunulmuştur:

Programın sonunda potansiyel startup yatırımcıları bu alanda gerekli bilgileri konunun uzmanlarından ve başarılı yatırımcıların kendilerinden öğrenme imkanına sahip olmuştur. 17 konuşmacının katkı sağladığı programın toplam 8,8 saatlik seminer kaydı BEBKA Youtube hesabına yüklenerek daha sonra da izlenebilmesi için kamuoyunun faydasına sunulmuştur: Programın tamamının izlenebileceği çalma listesi için tıklayınız.