Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) olarak bölgemizde girişimcilik ekosisteminin ve kültürünün geliştirilmesi amacıyla yürütülen hızlandırıcı programlar, girişimlerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla hayata geçirilen bölgesel girişim sermayesi yatırım fonları destekleme mekanizması, startup yatırımcılığı ve mentorluk mekanizmalarının geliştirilmesi çalışmalarının yanı sıra hizmet binamız da girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Girişimcilik ekosisteminin önemli unsurlarından olan girişimcilik merkezleri sayısının artırılması ve nitelikli girişimlerin ortaya çıkarılması hedefleriyle yola çıkarak, hizmet binamız girişimciliğin merkezi olarak konumlandırılmıştır. Bu doğrultuda halihazırda binamızda faaliyet gösteren Bursa İnovasyon Merkezi ve yeni açılacak girişimcilik merkezi ile sürekli gelişen ve geliştiren, çocuk ve gençlere ilham veren, kalkınmaya yön veren bir hizmet anlayışı hayata geçirilmiş olacaktır.

TechINBursa adı altında faaliyet gösterecek girişimcilik merkezinde girişimcilik programlarının yürütülebileceği ve girişimlerin yer alabileceği kuluçka merkezi altyapısı oluşturulmuştur. Genç girişimcilerin faydalanabileceği merkezde Teknoloji & İnovasyon odaklı girişimlerin yer alması hedeflenmektedir. Girişimciler TechINBursa’da;

  • Ofis alanı,
  • İnternet,
  • Mentor-girişimci buluşmaları,
  • Girişimci-yatırımcı buluşmaları,
  • Hızlandırıcı programlara katılma,
  • OSB içinde yer alacak merkez için networking imkanlarına sahip olabileceklerdir.

Genç girişimciler!

“Sizler de girişimcilik merkezimizdeki imkanlardan faydalanmak, düzenleyeceğimiz girişimcilik programlarında yer almak ve girişimlerinizi yatırımcılara sunmak istiyorsanız, aşağıdaki linkte yer alan formu doldurarak TechINBursa’ya başvuru yapabilirsiniz.

Üyelik formunda kullanıcı rolünü "Girişimci" olarak seçmeyi unutmayınız.